Torby i Torebki

Torby i torebki na różną okazję

torebki haftowane - torebki z jeansu - torebki listonoszki - dwustronne torby

Torba (z ang. bag) jest nieodzownym elementem życia codziennego. Noszą ją kobiety i mężczyźni,  ludzie młodsi i starsi. Nosimy w niej zakupy, książki, dokumenty. Może służyć, jako opakowanie drobnych rzeczy. A może być wielka i wtedy nazywamy ją walizką, neseserem. Często jest ozdobnym dodatkiem. Jak wiele jest fasonów torebek, wiemy chyba tylko my, kobiety.

Torebka-worek, torebka-plecak, torebka-kopertówka, torebka-listonoszka, torebka-kuferek. Torba na ramię i do ręki. Torby skórzane lub z tkaniny.  Klasyczne i awangardowe. Stonowane i kolorowe.

W mojej ofercie można znaleźć torby damskie duże i małe, torby męskie sportowe, torby na rower, torby na zakupy. Są też torby na akcesoria, np. do wyrobu koronki klockowej. Torby na włóczki, a nawet torba na wędki. Różnią się techniką wykonania.

Mam torby haftowane, z aplikacjami lub ozdabiane grafiką transferową. Torby eco, czyli torby upcyklingowe, ze spodni, spódnic, koszul, sukienek, których już nie nosimy.

Przyjrzyjmy się niektórym torebkom z bliska.

Torby na zakupy

są zazwyczaj proste, z wewnętrzną kieszonką na portfel. Ale mogą być torby dwustronne, a to znaczy, że możemy nosić stroną zewnętrzną lub wewnętrzną. Nie widać szwów.  W zależności od nastroju: jedna torba, a dwa warianty kolorystyczne.

Torby z jeansu

tak zwane torby miejskie, to połączenie mocnej tkaniny jeansowej z tkaninami obiciowymi w różne desenie, np. z motywami kwiatowymi. W środku odpowiednio dobrana podszewka to kolejny akcent kolorystyczny i ważny detal. Torby są zamykane na zamek, więc są bezpieczne. Nic nie wypadnie i nie tak  łatwo ukraść z nich zawartość.  Są bardzo mocne i  pojemne, więc posłużą nam długie lata.

Torebki listonoszki

małe torebki mieszczące format B5. Są absolutnym hitem w tym sezonie. Dyskretne, zmieszczą najniezbędniejsze rzeczy. Na każdą okazję: wielkie wyjście, impreza, wypad na miasto, spacer po plaży. Posiadają długi, regulowany pasek, który umożliwia różne warianty noszenia torebki. W środku torebki wszyty jest karabińczyk, do mocowania kluczy oraz kieszonka na telefon. Zamykane na magnetyczne zapięcie. W kolorystyce i teksturze dobieranej indywidualnie do klientki.

Bardzo często szyję dżinsowe torebki listonoszki. Jest to tkanina mocna, uniwersalna i daje wiele możliwości. Można poszaleć z ozdabianiem i dodatkowymi kolorami. Nadają się nie tylko dla młodych dziewczyn, coraz częściej sięgają po nie kobiety dojrzałe, które chcą się wyróżniać z tłumu.

Torebki haftowane

to torebki małe i duże. Ich atutem jest indywidualny haft ręczny. Motyw ptaka, kwiatów nada torebce indywidualny styl. Haft jest umiejętnie wszyty w torebkę i jest to jedyny element zdobniczy, który przykuwa oko. Używam haftu płaskiego, krzyżykowego, a także haftu wstążeczkowego, który nadaje torebce efekt 2D.

Torby miejskie na zakupy

Potrzebujemy je każdego dnia i to nie tylko na zakupy, ale także do pracy, do biblioteki, na wyjście z dzieckiem do parku, czy na plac zabaw. Wkładamy do nich zakupy, książki, zabawki, śniadanie do pracy.

Torby miejskie na zakupy są zazwyczaj proste, z wewnętrzną kieszonką na portfel. Ale mogą być to torby dwustronne, a to znaczy, że możemy nosić stroną zewnętrzną lub wewnętrzną. Nie widać szwów.  W zależności od nastroju: jedna torba, a dwa warianty kolorystyczne.

Szyję torby miejskie z bardzo mocnych i wytrzymałych tkanin. Czasami jest  to połączenie tkaniny jeansowej z tkaniną obiciową w różne desenie, np. z motywami kwiatowymi. W środku odpowiednio dobrana podszewka. To kolejny akcent kolorystyczny i ważny detal. Torby są zamykane na zamek, więc są bezpieczne. Nic nie wypadnie i nie tak  łatwo ukraść z nich zawartość.  Są bardzo mocne i  pojemne, więc posłużą nam długie lata.

Torebki listonoszki

Torebki listonoszki - małe torebki mieszczące format B5. Są absolutnym hitem w tym sezonie. Dyskretne, zmieszczą najniezbędniejsze rzeczy. Na każdą okazję: wielkie wyjście, impreza, wypad na miasto, spacer. Posiadają długi, regulowany pasek, który umożliwia różne warianty noszenia torebki. W środku torebki wszyty jest karabińczyk, do mocowania kluczy oraz kieszonka na telefon. Zamykane na magnetyczne zapięcie. W kolorystyce i teksturze dobieranej indywidualnie do klientki.

Bardzo często szyję dżinsowe torebki listonoszki. Jest to tkanina mocna, uniwersalna i daje wiele możliwości. Można poszaleć z ozdabianiem i dodatkowymi kolorami. Nadają się nie tylko dla młodych dziewczyn, coraz częściej sięgają po nie kobiety dojrzałe, które chcą się wyróżniać z tłumu.

Torby na plażę

Co powiecie na torby wakacyjne, np. w stylu marynarskim?  Idealne na plażę.  Zmieszczą koc, butelkę wody, jedzenie, olejki do opalania. Z dwoma długimi uchwytami, Zamykane na zamek. Na wierzchu mają dodatkową dużą kieszonkę. Ozdobione są  kontrastującym sznurem z marynarskimi węzłami. W środku wykończone miękką ecoskórką. Wierzch i środek uszyty z nieprzemakalnych tkanin.  Mamy pewność, że nic nam nie zmoknie, ani nic nie wyleje się ze środka. Wystarczy przemyć mokrą gąbką i wytrzeć do sucha.
Eleganckie, pojemne, marynistyczne torby na plażę, nie tylko nadmorską, ale i miejską