Ślub | Wesele

Asortyment na ślub i wesele

zaproszenia ślubne - hand made - ręcznie robione zaproszenia ślubne- prezenty dla gości ślubnych- poduszki na obrączki -winietki na wesele - etykiety weselne

Ślub jest jedną z tych najpiękniejszych uroczystości, do których przygotowujemy się dużo wcześniej. Wszystko w tym szczególnym dniu ma być perfekcyjne. Od sukni ślubnej i garnituru, po wszelkie drobiazgi, jak zaproszenia, winietki, bukiet ślubny. Wychodząc naprzeciw potrzebom młodym osobom proponuję im całościowe projekty ślubne. Co to znaczy?

Przygotowuję indywidualny projekt na wszystkie potrzebne dodatki, utrzymany w jednym stylu. Razem ustalamy, jaki to ma być styl, jakie dodatki dobrać i  jaki budżet będzie do dyspozycji.

W skład projektu wchodzą zaproszenia robione ręcznie, powiadomienia, winietki, księga gości, podziękowania dla gości, podziękowania dla rodziców, podziękowania dla świadków.   Można zamówić pudełka na obrączki, pudełko koperty. Wszystko to spersonalizowane, wykonywane z dbałością o szczegóły. Z najlepszych jakościowo materiałów.

W związku z tym, że w swojej  działalności mam usługi krawieckie, do pakietu można wliczyć poprawki sukni ślubnej, skrócenie spodni od garnitury, uszycie wyjątkowej poduszki na obrączki, podwiązki, itp.

Im więcej czasu będzie na wykonanie projektu, tym lepiej. Prace i finanse rozłożone w czasie powodują mniej stresu, a tego na pewno przed ślubem nie brakuje.

Oferuję:

Zaproszenia ślubne wykonywanych ręcznie:

  • Zaproszenia proste –formatu A5 składany na trzy lub inne, z zaokrąglonymi brzegami, bez żadnych ozdób, tylko grafika i tekst; ewentualnie zamiast koperty zaproszenie przewiązane sznureczkiem, wstążką;
  • zaproszenia klasyczne – utrzymane w kolorystyce bieli, ecri, z minimalistycznymi dodatkami, zazwyczaj z jednym akcentem kolorystycznym, wykonane z bardzo dobrej jakości papieru; format zaproszenia po złożeniu DL lub dowolny inny;
  • zaproszenia indywidualne – bogato zdobione, z wybraną grafiką, utrzymane w różnych kolorach i stylach: takich jak styl rustykalny, wiejski, folkowy, itp., do tych zaproszeń koperty w tym samym stylu.

Powiadomienia o  ślubie – pięknie ozdobione kartki do powieszenia na tablicy ogłoszeń w miejscu pracy, dla tych, których nie zapraszamy na wesele, ale chcemy poinformować o tym ważnym dla nas zdarzeniu i ewentualnie zaprosić ich na ślub.

Winietki na wesele – dopasowane do wybranych zaproszeń lub stylistycznie dobrane pod wystrój stołów weselnych.

Prezenty dla gości ślubnych, prezenty dla rodziców – w zależności od budżetu. Mogą to być rzeczy wykonane przez dzieci niepełnosprawne wraz z karteczką, że prezent stanowi ich pracę i jest równocześnie pomocą finansową w ich leczeniu. Mogą to być drobiazgi wykonane hand made, np. naturalne mydełka, opakowania filcowe na wino, drewniane szkatułki, itp. Tu ogranicza nas tylko budżet, reszta do ustalenia.

Księga gości  - gotowa, z ozdobioną ręcznie okładką w formacie A4, A5 lub wykonana pod indywidualne zamówienie.

Etykiety weselne – etykiety, zawieszki na butelki z weselną wódką/winem. Etykiety, nalepki na torebki papierowe z pierwszą pomocą po weselu, czyli z aspiryną i buteleczką wody.

Poduszki na obrączki – nieduże 15x15 cm,  utrzymane w stylu zaproszeń, szyte z koronki szydełkowej, klockowej, gipiury, z możliwością wypożyczenia na czas ślubu. W razie potrzeby możliwość zamówienia ozdobnych, drewnianych pudełek na obrączki ślubne.

Zaproszenia Ślubne

Zaproszenia ślubne to wizytówka Państwa Młodych. To pierwsza rzecz, z którą mają styczność goście weselni. Często traktowane jest po macoszemu, że to tylko kawałek papieru, które potem wyląduje w koszu. Błąd! Nieważne, co stanie się z nim potem. Najważniejsze, jakie wywoła pierwsze wrażenie, u osoby zapraszanej.

Niech zaproszenie na ślub wzbudzi zachwyt i podziw. Niech osoba zapraszana poczuje się ważna i doceniona przez nas. Zaproszenie to wizytówka pary młodej, która wiele o niej mówi. To nie jest tak, że osoba zaproszona nie chcę wiedzieć, w jakim stylu będzie wesele, gdzie, w jakim otoczeniu. Piękne, indywidualne zaproszenie, świadczy o Waszym guście, uchyla rąbka tajemnicy. Przecież zapraszamy tych gości, których lubimy, cenimy, kochamy. Przekażemy im tę piękną nowinę, o Waszej nowej drodze życia, w szczególny sposób. Niech zaproszenie wywoła efekt wow.

Wśród moich zaproszeń ślubnych możecie odnaleźć wzory klasyczne w stylu nowoczesnym oraz rustykalnym. Wszystko to związane jest z indywidualnym upodobaniem osób zamawiających. Każda para jest inna, w różnym wieku. Różnimy się charakterem, temperamentem, upodobaniami. I te Wasze cechy charakteru powinny dostać uchwycone w tym małym kawałku papieru – w zaproszeniu ślubnym.

Zaproszenia ślubne w stylu klasycznym - proste, delikatne, stonowane, minimalistyczne, bez zbędnych dodatków. Z wyczuciem smaku, z nutką elegancji. Dominującym kolorem będzie biel lub ecru. Zaproszenia proste, ale eleganckie. Jednolite, z małym akcentem kolorystycznym.
Zaproszenia ślubne w stylu rustykalnym – kolory, które daje nam matka natura: szarości, delikatne beże, pastelowe zielenie, błękity. Zaproszenia w tym stylu najpiękniej będą wyglądały na naturalnym papierze, np. na papierze czerpanym z dodatkiem płatków róż, nagietka, listków. Tutaj nie trzeba już nic więcej.

Zaproszenia ślubne w stylu ekologicznym - to oczywiście zaproszenia wykonane na papierze eco. Papiery stonowane w szarościach i brązach. Do tego naturalne dodatki, np. zawieszki drewniane, gałązki drzew, kwiatów.

Zaproszenia ślubne w stylu wiejskim, słowiańskim – kolorowe, pełne motywów kwiatowych, motywów regionalnych. Zaproszenia pełne radości i miłości.

Powiadomienia o ślubie

Nie wszystkich naszych znajomych zapraszamy na wesele. Jednak tą radosną nowiną, chcemy się z nimi podzielić. Mamy nadzieję, że przyjdą na nasz ślub. Znajomi z pracy, z klubu sportowego, z fitnessu, z uczelni, itp.

Do przekazania tej informacji służą powiadomienia o ślubie  w formie pięknie ozdobionej kartki, do powieszenia na tablicy ogłoszeń. Powiadomienia utrzymane są w stylu zaproszeń ślubnych.

Prezenty dla gości weselnych

Nastała moda na obdarowywanie gości weselnych drobnymi  prezentami, za przybycie na ślub i wesele. Hmmm…. Nie będę się wypowiadała, czy to ma sens, czy nie. Mogę za to powiedzieć, że mam kilka propozycji, w zależności od zamożności Pary Młodej,  na prezenty dla gości weselnych.

Zaznaczę jednak od razu, każda przyszła Młoda Para, traktowana jest indywidualnie. Najpierw poznaję tych młodych ludzi. Ich gust, upodobania, temperament. Potem dopiero przygotowuję kilka propozycji. Już żadna inna para takiego samego projektu nie otrzyma.

A oto niektóre   propozycje na prezenty dla gości ślubnych.

Małe  albumy, wykonane w technice scrapbooking, składające się z kilku do kilkunastu kartek, wielkości 15x15 cm. Albumy na kilka zdjęć ze ślubu. Albumy spersonalizowane, z dedykacją do konkretnych osób. Na zdjęcia czarno-białe, stylizowane na lata 50-te, 60-te. Lub zdjęcia w stylu, w jakim będzie Wasze wesele.
Kolejną propozycją są filcowe opakowania na butelkę alkoholu.  Butelki opatrzone etykietą z podziękowaniem. Filcowe opakowanie w stylu wesela: romantyczne, klasyczne, vintage, itp.

Wielką popularnością cieszą się prezenty dla gości,  które równocześnie, w jakikolwiek sposób pomagają osobom potrzebującym.. Mogą to być odlewy gipsowe np. z parą młodą. Ich zakup to cegiełka na rehabilitację dla chorego dziecka, które te odlewy przygotowuje. Mogą to być również obrazy malowane przez dzieci lub osoby dorosłe. Karteczki wykonywane przez osoby niepełnosprawne. I tak dalej. Każda zakupiona u nich rzecz wspomaga ich leczenie, rehabilitację.

Każda para musi się zastanowić komu chce pomóc, w jaki sposób i co za to chce otrzymać.

Możliwości jest wiele, dlatego najlepiej pomyśleć o tym dużo wcześniej.

Prezenty dla rodziców

Gdyby nie ich miłość, wsparcie, trud, wychowanie, nie byłoby tej doniosłej chwili. Ci którzy stają na ślubnym kobiercu mają świadomość tego, jak wiele im zawdzięczają. I chcą w szczególny sposób za to podziękować.

Prezenty dla rodziców Państwa Młodych mogą być w formie ulubionej piosenki, specjalnego tańca. Mogą być w formie prezentu - podziękowania, który zostaje na długie lata i wywoła za każdym razem miłe wspomnienia.

Indywidualne albumy na zdjęcia ze ślubu i wesela. Albumy ozdobione  haftem ręcznym, z datą ślubu, z monogramem Młodożeńców. Prezent jedyny w swoim rodzaju, unikatowy, pełen miłości.

Jednak każdy Was inny pomysł rozważę i zrealizuję z największą przyjemności. Dokładając odrobinę mego serca.

Poduszki na obrączki

W ofercie ELAU Rękodzieło znajdziecie Państwo różnego rodzaju poduszki na obrączki.

Od niedużych, wielkości  15x15 cm,  uszytych z białej satyny, ozdobionych na wierzchu delikatną szydełkową koronką. Z delikatnym akcentem kolorystycznym w postaci koralika. Współgrają one kolorystycznie z zaproszeniami, winietkami. Styl klasyczny, prosty.

Poduszki na obrączki w stylu romantycznym, uszyte ze sztucznego jedwabiu, ozdobione piękną, subtelną gipiurą, która zwisa z poduszki, jak suknia ślubna.  Poduszki wielkości 15x15 cm.

Poduszki na zamówienie w wzory roślinne, graficzne. W różnych barwach.
istnieje  możliwość wypożyczenia poduszki na czas ślubu.

W razie potrzeby mogą Państwo  zamówić na obrączki  ozdobne, drewniane pudełka.

Winietki na wesele

Nieodzownym elementem na weselnych stolach są winietki. Pozwalają one na takie usadzenie gości, aby wszyscy czuli się komfortowo w swoim towarzystwie.

Winietki na wesele muszą być stylistycznie dobrane albo do zaproszeń ślubnych, albo  pod wystrój stołów weselnych.

Powinny być uzupełnieniem stołów, nie przytłaczać swą wielkością i barwą. Jednak na tyle duże, aby goście zaproszeni nie mieli problemów z odnalezieniem i odczytaniem swojego nazwiska.

Mogę zaoferować Państwu:

  • winietki zwykłe, proste, wielkości po złożeniu 3x5 cm, z samym imieniem i nazwiskiem, ewentualnie ozdobione delikatną grafiką,
  • winietki w postaci plastrów drewna z wypisanymi ręcznie danymi
  • winietki szyte, w formie kieszonek na sztućce, z wydrukowanym na tkaninie imieniem i nazwiskiem . Taka winietka może potem stanowić podarunek pamiątkowy dla gościa.

Wiele pomysłów, w zależności od Państwa potrzeb.

Etykiety weselne

Oprócz zaproszeń, winietek, bardzo często zamawiane są weselne etykiety, zawieszki.

Można zamówić:

  • etykiety na butelki z alkoholem,
  • etykiety samoprzylepne na torebki papierowe z pierwszą pomocą po weselu, czyli z aspiryną i buteleczką wody,
  • zawieszki na butelki z weselną wódką/winem,

Wszystkie etykiety, zawieszki utrzymane w stylu wesela, dopasowane do stylu zaproszeń. Wykonywane ręcznie. Niepowtarzalne przy innych projektach.

Haftowane pamiątki ślubne

Bardzo często jesteśmy zapraszani na uroczystość ślubu do bliskiej rodziny, do znajomych i zastanawiamy się nad prezentem. Chcemy, aby był wyjątkowy, nietuzinkowy.

Mam dla Państwa propozycję haftowanych pamiątek ślubnych, wykonanych w formie obrazu.

Wykonane są techniką haftu krzyżykowego.

Mogę też przygotować haftowane poduszki z motywem młodożeńców, które będą idealnym dopełnieniem wystroju sypialni. Propozycje wzorów w mojej pracowni.

Kartki z okazji ślubu

Zachęcam do zapoznania się z moimi pracami kartek z okazji ślubu.

Księga gości weselnych

Księga gości – to pamiątka dla przyszłych małżonków, która zawiera w wpisy tych osób, które zaszczycili swoją obecnością na ślubie i weselu.

Może składać się nie tylko  z wpisów, ale również ze zdjęć tych osób.

Możemy kupić gotową księgę gości w formacie A4, A5.

Ale jak miło po latach będzie wziąć do ręki księgę szczególną, wykonaną ręcznie tylko dla Was.

Indywidualne zamówienie jest naj najbardziej możliwe.