Poradnik: Świąteczne dekoracje część 2 etui na sztućce

Elegancki, świąteczny stół, to nie tylko smaczne potrawy. To cała otoczka wokół. Piękny, wykrochmalony obrus, serwetki, etui na sztućce, dekoracje, świece, kwiaty. A w tle choinka. W poprzedniej części poradnika ELAU Rękodzieło wykonałyśmy ozdobną świąteczną serwetkę. Dziś przyszedł czas na wykonanie etui na sztućce.
Witam Was w kolejnej, drugiej części poradnika, poświęconej świątecznym dekoracjom. Wciąż na tapecie mamy świąteczny stół.
Chcę Wam pokazać, że jedna forma, jeden  wykrój, jeden  wzór,  lekko zmodyfikowany, może nam służyć do kilku różnych projektów.
Kto odrobił zadania domowe z poprzednich lekcji ten będzie miał już z górki.
Dziś uszyjemy piękne, ale bardzo proste etui na sztućce. Musicie przygotować sobie tkaniny, koronki, wstążki. Jaki to będzie gatunek tkanin i dodatków zależy od was. Najlepiej przeszukać domowe zapasy.

na sztućce 2

na sztućce 1
Jak i poprzednio musicie uszyć serwetę, ale teraz będzie taka  wąska i długa i z mniejszą listwą po bokach.

na sztućce 3

na sztućce 4

Układamy sztućce i zawijamy etui, prawie w połowie.

na sztućce 5

Przystępujemy do dekorowania.  Na przykład czerwoną wstążką ze złotym brzegiem.

na sztućce 6

na sztućce 6a

A może wstążką w kolorze złota. I do tego mała zawieszka z filcu.

na sztućce 7

na sztućce 8

Hmmm możemy też związać złotą taśmą z kamykami.

na sztućce 9

na sztućce 10
Jeśli macie czas i chcecie się pochwalić przed rodziną, na serwetę możecie naszyć koronki, tasiemki, guziczki. Gdy czasu jest więcej możemy  wyhaftować świąteczny wzór.  Jednym słowem  ozdabiacie według własnego uznania.

Dlaczego etui w formie serwety? A ze względów praktycznych: łatwiej szyć, łatwiej wyprasować i łatwiej zmienić  dekorację, czyli np. wstążkę. Możemy uszyć etui z naturalnego lnu, juty, białej bawełny i w zależności od okoliczności i świąt zmieniać dodatki.