Komunia

Zaproszenia na komunie | kartki okolicznościowe

ręcznie robione zaproszenia komunijne - ręcznie robione kartki okolicznościowe

Czy wiecie, że komunia święta w starożytności udzielana była dzieciom zaraz po chrzcie? Pod postacią wina! Tak, nawet niemowlętom. Zaprzestano jednak tego. Dziś komunię świętą przyjmują dzieci w trzeciej klasie, aby mieć świadomość przyjęcia tego sakramentu. Czy taką świadomość mają? To już inna sprawa. Tak jak wiele emocji budzą rodzaje prezentów z tej okazji.

Jednak uroczystość przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej, to pierwsza tak ważna chwila w życiu dziecka. Rodzice starają się, aby ten dzień był szczególny, wyjątkowy.

Z tej okazji proponuję Państwu wykonanie ręcznie indywidualnych zaproszeń komunijnych. Do tego podziękowania dla gości za przybycie na uroczystość, winietki na stół.   Jest też możliwość zamówienia księgi gości komunijnych, a także albumu  na zdjęcia. Wszystko wykonywanie  ręcznie, z dbałością o detale. Istnieje możliwość wyboru lub ustalenia projektu indywidualnego.

Na pewno niezapomnianą i długotrwałą pamiątką z tej okazji będzie ręcznie wyhaftowany obrazek. Mam kilka projektów, wzorów do wyboru. Dla chłopców i dziewczynek. Taki obrazek to piękny dodatek do prezentu głównego od rodziców chrzestnych. Wszystko projektowane  indywidualnie dla każdego klienta.

W mojej ofercie z okazji komunii świętej znajdują się też ręcznie szyte komunijne torebki. Mogą być okrągłe na łańcuszku, w formie sakiewki, do zawieszeniu na przegubie. Torebki koronkowe, z gipiury, z satyny. Dobrane do sukienki komunijnej lub alby.

Ręcznie robione zaproszenie komunijne

Z okazji Pierwszej Komunii Świętej proponuję Państwu wykonanie indywidualnych zaproszeń komunijnych. Zaproszenia są projektowane i wykonywane ręcznie przeze mnie. Każdy projekt jest inny, dostosowany indywidualnie do klienta.
W ofercie ELAU Rękodzieło znajdziecie Państwo zaproszenia, proste z delikatną grafiką, drukowane na ozdobnym papierze. Zaproszenia przestrzenne 2D z tekturkami, z wycinanymi kwiatkami, a także ręcznie malowane.
Posiadam zaproszenia uniwersalne, dla dziewczynki lub chłopca.
Istnieje możliwość  umieszczania zdjęć na zaproszeniu.
Warto wcześniej zamówić, gdyż czas wykonania zaproszeń wynosi od kilku do kilkunastu dni, w zależności od wzoru i ilości zamówionych sztuk i terminów dostawy materiałów.
Już trwają zapisy na kolejny rok.
Więcej zdjęć tylko na indywidualną e-mailową prośbę.

Podziękowania / Pamiątki komunijne

Miłym akcentem po uroczystości komunijnej jest podziękowanie gościom za przybycie i podarowanie prezentu. Taka formą mogą być  podziękowania komunijne dla gości  w formie kartki.
Karteczka wykonywana jest w całości ręcznie. Wzór jest omawiany indywidualnie z klientem. Są to kartki spersonalizowane, dla każdego gościa imienne.
Oczywiście w tym  nie może zabraknąć pamiątki komunijnej, wręczanej przez Chrzestną/Chrzestnego.
ELAU Rękodzieło przygotowało ręcznie haftowane kartki w ozdobnych  pudełkach. To piękna pamiątka na lata. W ofercie są też kartki koronkowe oraz ręczne haftowane obrazki.

Torebki komunijne

W mojej ofercie z okazji komunii świętej znajdziecie Panstwo ręcznie szyte komunijne torebki.

Torebki małe, okrągłe, na pasku lub na łańcuszku. Torebki w formie sakiewki, do zawieszeniu na przegubie lub zawieszone na ramieniu.

Torebki koronkowe, z gipiury, z satyny.

Ozdobne i proste.

Idealnie dobrane do sukienki komunijnej lub alby.