Gry i Maskotki dla dzieci

Gry i Maskotki dla dzieci

ręcznie robione maskotki dla dzieci - tekstylne gry planszowe dla dzieci

Pobudź wyobraźnię swojego dziecko - podaruj mu ręcznie wytworzone maskotki dla dzieci lub grę tekstylną! W ELAU Rękodzieło czeka na Ciebie moc prześlicznych inspirujących zabawek oraz wciągające gry tekstylne!

Tekstylne gry dla dzieci

Na pomysł ich uszycia wpadłam kilka lat temu. Pierwsza plansza powstała z królikami i marchewką.
Gry uszyte są techniką patchworku, czyli najpierw tniemy tkaninę na mniejsze elementy, a potem je zszywamy tak, aby powstał wzór. W grach jest to pole szachownicy o kwadratach 3x3 cm, co daje nam dziewięć pól. Plansza jest lekko wypychana owatą i pikowana, aby troszkę przypominała małą poduszeczkę, miękką w dotyku.

Elementy małe, czyli te, które ustawiamy na planszy szyte są  maszynowo i ręcznie z filcu. Ozdabiane haftem ręcznym, czyli mają  haftowane usta, oczka, itp.

Na planszy, i na elementach ruchomych naszyte są małe kawałeczki taśmy rzep, dzięki której wszystko trzyma się na miejscu. Nawet w czasie podróży nic nie odpadnie.

Na ruchome elementy uszyty jest woreczek, z tkaniny bawełnianej. Takiej samej, jak spód planszy. Tkanina dobierana jest pod względem koloru i grafiki do elementów gry.
Całość zapakowana jest w pudełka, ozdobione rysunkiem postaci z gry. Pudełka to gotowy podarunek dla dziecka.

Tekstylne gry planszowe idealnie nadają się w czasie  podróży, wyjazdów, zabaw w plenerze.
Można je delikatnie prać.

Ręcznie robione maskotki dla dzieci

Stanowią ważny element w życiu małego człowieka. Maskotka-przytulanka daje poczucie bezpieczeństwa. Często traktowana jest jako najlepszy, najbliższy przyjaciel. Kojarzy się z miłością, oddaniem, ciepłem, czyli czymś miłym i przyjemnym.

Moje ręcznie robione maskotki szyte są z bawełny i filcu, czyli tkanin przyjaznych dzieciom. Wypełniane są tylko materiałem niealergizującym. Są mięciutkie w dotyku. Wszystkie elementy są dokładnie przyszyte, wzmocnione, aby dziecku nie stała się żadna krzywda.

Przytulanki, maskotki dla dzieci to najczęściej postacie zwierząt, jak słoniki, kotki, zajączki. Mam maskotki-zawieszki idealne do przymocowania przy wózku, łóżeczku, tornistrze, na kółeczkach lub karabińczykach. Są też maskotki-przytulanki handmade do przytulania podczas snu.