Chrzest święty

Chrzest Święty

szatki do chrztu świętego - zaproszenia na chrzest święty - pamiątkowe kartki od chrzestnych

Dla chrześcijan, katolików chrzest święty (łac. baptisma) to pierwszy, najważniejszy sakrament w życiu. Sakrament niepowtarzalny, czyli taki, który przyjmujemy tylko raz.

Przyjmowany dla zagłady grzechu pierworodnego. Oznaczający oczyszczenie, nowe życie, przynależność do Boga, Kościoła, do wiary chrześcijańskiej. Dla rodziców to symbol wprowadzenia ich dziecka na drogę życia prowadzącą do Boga, według ich wiary.

Kiedyś formą chrztu świętego było zanurzenie (np. w wodach rzeki Jordan). Stąd też pochodzi nazwa z greckiego „baptizein” oznacza zanurzenie. Więcej możemy o tym poczytać w Nowym testamencie, w  „Liście do Rzymian” według Św. Pawła (Rz 6, 3-4)

„3 1 Czyż nie wiadomo wam, że my wszyscy, którzyśmy otrzymali chrzest zanurzający w Chrystusa Jezusa, zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć?

Zatem przez chrzest zanurzający nas w śmierć zostaliśmy razem z Nim pogrzebani po to, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie - jak Chrystus powstał z martwych dzięki chwale Ojca.”

Dziś Chrzest święty odbywa się w kościele, podczas uroczystej Mszy Świętej, gdzie przy chrzcielnicy ksiądz chrzci dziecko, polewając jego główkę wodą świętą.

Przygotowując się do tej uroczystości rodzice i rodzice chrzestni muszą zadbać o tradycyjne atrybuty:

  • biała szatka do chrztu, symbol przynależności do Boga
  • świeca, która symbolizuje wiarę, życie.

W firmie ELAU Rękodzieło znajdziecie Państwo szatki do chrztu szyte  według własnego projektu i ozdabiane ręcznie. Wszelkiego rodzaju dodatki z papieru, takie jak  zaproszenia, winietki,  podziękowania dla gości, kartki pamiątkowe od chrzestnych.

Szatki do chrztu świętego

Szyte są z delikatnego, białego batystu, błyszczącej satyny, płótna. Ozdabiane delikatną, bawełnianą koronką. Na indywidualne  zamówienie ozdabiane są ręcznie haftowanym imieniem i datą chrztu.

Dostępne są cztery modele, z czterech różnych tkanin: batyst, satyna, satyna shantung i satyna jedwabna.

Zaproszenia na chrzest święty

Wykonywane są w uzgodnieniu z zamawiających. Starannie dobierany jest papier, dodatki, kształt i wielkość. Wszystko według własnych pomysłów i wzorów. Posiadają w środku tekst wybrany przez klienta.

Pamiątkowe kartki od chrzestnych

Oprócz tradycyjnych papierowych,  mogą być również wykonane w technice haftu ręcznego. Dodatkowym elementem, może być dekoracyjne tekturowe pudełko z okienkiem do przechowywania pamiątkowej kartki..